Kritické myšlení
kriticke-mysleni

Kdy:
2023-12-06 15:00

O události

Vnímáš narůstající množství informací ve svém okolí? Orientuješ se v tom, co je pravda a co jsou nepodložené povídačky? Chceš být distingovaný člověk, který jen tak někomu nenaletí a pozná včas argumentační faul? Přijď si ověřit, zda uplatňuješ všechny kroky kritického myšlení.

Proč myslet kriticky a jak to udělat? Kde všude na nás může číhat podnět ke kritickému zamyšlení se? Jaké jsou indicie, že je třeba přijatou informaci prověřit? Koresponduje inteligenční kvocient s kvocientem racionality? Je intuice špatná? Nebude ze mě škarohlíd, když začnu kriticky myslet? Odpovědi na výše uvedené otázky se dovíš, když přijdeš na workshop. Naučíme tě, které otázky a kdy si klást, abys nenaletěl lživým či zavádějícím zprávám. Společně si vyzkoušíme na praktických interaktivních úkolech, na co si dávat pozor a na co se zaměřit, když je nám sdělována nová informace. Věnovat se budeme mediální gramotnosti, vědecké gramotnosti a prozradíme si psychologické fígle, které na nás můžou zkoušet rádoby chytráci, jenže my budeme díky workshopu informovaní a nenecháme se jen tak oklamat.

Workshop je určen pouze pro studenty a absolventy JU. Kapacita je omezená.

Přihlášení na worshop - KLIKNI TADY

Pokud ti nefunguje přihlášení přes odkaz, dej nám vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my se o to postaráme. 

 
 

Powered by iCagenda

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Kontakty

KARIÉRNÍ CENTRUM JU
Studentská 13, 370 05 České Budějovice

Telefon: +420 387 772 403
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČ 60076658
DIČ CZ 60076658

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies