Fond budoucnosti hledá uchazeče z České republiky a Německa

Pohraničí hraje v česko-německých vztazích klíčovou roli: nabízí lidem z obou stran hranice příležitost navázat kontakt, setkat se, vzájemně se obohacovat. Již nyní vzniká, zásluhou četných organizací i mnohých jednotlivců, podél česko-německé hranice aktivní česko-německé sousedství. Jsou zde však stále nevyužité potenciály, které by byla škoda nevyužít.

Fond budoucnosti vyhlašuje na rok 2022/2023 česko-německý projekt s názvem Rok na hranici k příležitosti 25. výročí Česko-německé deklarace.

Cílem tohoto programu je posílit česko-německé sousedství a přispět tak k rozvoji živých příhraničních regionů.

Hledá se 8 vhodných uchazečů z České republiky a Německa, kteří mají kreativního ducha, chuť hledat, objevovat a realizovat nové možnosti, jak česko-německé vztahy přímo v pohraničí dále rozvíjet. Pokud hledáte ve svém profesním životě nové výzvy a zajímáte se o mezinárodní spolupráci, tak právě pro Vás je program vhodný. Podmínkou je, že uchazeč musí umět oba jazyky, tedy český i německý.

Vaším úkolem bude v pohraničních regionech vytvářet příležitosti pro setkávání a spolupráci, zprostředkovávat kontakty a nabídky, a realizovat vlastní společné projekty.

Program začíná 1. května 2022, uchazeči se mohou hlásit do 28. února 2022. Další informace naleznete zde.