Ekologická a sociální témata v podnikání - Jak je uchopit?

Srdečně Vás zveme na akci s názvem Ekologická a sociální témata v podnikání – jak je uchopit?, která se uskuteční ve čtvrtek 16. února 2022 od 9:00 do 13 hodin ve velké zasedací místnosti v sídle Jihočeské hospodářské komory (Husova 9, České Budějovice) a zároveň ONLINE.

Greenwashing, ekodesign, sociální podnikání. Termíny a přístupy, které stále silněji ovlivňují to, kam se podnikání v Česku, EU i ve světě ubírá. Ať už proto, že zakladatelé firem věří, že svým podnikáním můžou zlepšit svět a neškodit společnosti a přírodě. Nebo proto, že legislativa a veřejné mínění stále výrazněji ovlivňuje byznysmodely směrem k zodpovědnosti.

Přijďte na mini konferenci, ve které společně lépe pochopíme, co je a co není greenwashing, jak přistupovat k designu ekologických produktů a služeb a jak zavádět prvky sociálního podnikání ve své firmě.

Hosté, kteří se s Vámi podělí o své příběhy a zkušenosti:

• VLADIMÍR VÍŠEK (Iniciativa No Greenwashing, Prusa Research) vám vysvětlí, co je greenwashing, jak se projevuje, jak si na něj dát pozor ve své firmě a že i na první pohled dobré nápady, myšlenky a náměty, které ve své firmě rozhýbete, v dobré víře, že pomůžou prostředí, mohou mít své háčky
  • ELIŠKA KNOTKOVÁ a MARIA NINA VÁCLAVKOVÁ (Studio Balance is Motion) představí, co znamená ekodesign. Že to není jen sexy nová marketingová nálepka, aby se práce designérů líp prodávala. Že za produkty a službami, které takto vznikají, stojí tvrdá data včetně ISO postupů.
  • PETRA FRANCOVÁ (P3 - People, Planet, Profit) se dlouhé roky pohybuje v oblasti sociálního podnikání a vysvětlí, jak je možné jeho principy zavádět ve firmách, jak a co se dá od sociálních podniků učit a že sociální podniky mohou dobře prosperovat.

Akcí vás provede ROMAN HŘEBECKÝ, facilitátor a designér služeb, který svůj čas věnuje nejraději životodárným projektům.

Neváhejte a registrujte se ještě dnes! Účast na akci je ZDARMA.

Budeme rádi, pokud přijmete naše pozvání. V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na 608 572 258. Registrace je též možná přes odkaz https://forms.gle/YEM4rxYw3spsnDeq6