Studentská stáž u BIS 2024

Jedna z nejpopulárnějších studentských stáží pro rok 2024 je opět vyhlášena.

Již pátý ročník studentských stáží u Bezpečnostní informační služby.

Letos se uskuteční v termínu 9. - 18. 9. 2024 Přihlášky lze podávat nejpozději do do 10. 3. 2024. Stáže jsou určené pro studenty vysokých škol nejméně třetího ročníku bakalářského programu.

staze_2024

Stejně jako v předchozích ročnících si budou moci studenti vybrat z několika tematických okruhů, na které se budou chtít při stáži zaměřit. Patří mezi ně například IT, kyber bezpečnost, terorismus, technické prostředky, datová anylýza, nebo kontrašpionáž.

Vybraní studenti se budou pod vedením špičkových odborníků BIS v reálném prostředí zpravodajské služby seznamovat s aktuálními bezpečnostními hrozbami a společně pracovat na odborné práci podle zvoleného okruhu zájmu. Během stáže se setkají se zástupci vedení BIS a na závěr obdrží certifikát o absolvování stáže. Účastníci získají také významnou konkurenční výhodu v případě, že by v budoucnu projevili zájem stát se příslušníky Služby.

Atmosféra předchozích ročníků byla vždy výborná a studenti i zástupci BIS o nich mluvili v superlativech. Je to náročných devět dní, které mají ovšem přínos pro obě strany. Studenti získají jedinečné a unikátní zkušenosti a Služba řadu zajímavých podnětů. V minulých ročnících přicházeli studenti při řešení reálných úkolů se zajímavými a neotřelými nápady, které služba dokázala při své práci využít.

Veškeré potřebné informace naleznete na webových stránkách BIS:  https://www.bis.cz/studentske-staze/